Wielogłowicowe wagi Yamato Scale mogą być stosowane nie tylko do ważenia wymaganej ilości produktu i pakowania go, ale także do opracowywania nowych i / lub udoskonalania już wprowadzonych na rynek produktów.

Przykład działania aplikacji do mieszania Yamato.

Jako producent artykułów spożywczych, sprzętu lub detergentów warto wiedzieć, które maszyny można wdrożyć w procesie produkcji i pakowania. Warto również wiedzieć, którzy producenci je oferują. Wiele produktów na półkach supermarketów to kompozycja składników, zmieszanych w określonej proporcji. Aby zadowolić klientów, trzeba nie tylko zapewnić wysoką jakość, ale także dokładność kompozycji, z tolerancją tylko drobnych odchyleń.

Yamato Scale produkuje szeroką gamę naważarek wielogłowicowych, które można zastosować w celu optymalizacji procesu produkcji i pakowania. Rozważmy przykład produktów mieszanych ilustrujących całą ofertę Yamato. Ta aplikacja wymaga złożonego projektu oprogramowania i sprzętu idealnie do siebie dopasowanych. Aby ułatwić i zapewnić wygodę, dostarczamy odpowiednią wagę wielogłowicową, wraz z całym sprzętem potrzebnym do dozowania. Portfolio produktów Yamato obejmuje różne rozwiązania w zakresie pakowania i ważenia i jest w stanie zapewnić dokładnie taki sprzęt, jakiego potrzeba, zgodnie z Państwa wymaganiami produkcyjnymi i budżetem.

Wagi wielogłowicowe Yamato do produktów głęboko mrożonych, aplikacja 6-miesz. sprzęt do dozowania.

Wyposażona w blachę perforowaną, naważarka jest zaprojektowana tak, aby uniknąć przyklejania się lepkich produktów. Ponadto konstrukcja jest w stanie wytrzymać środowisko robocze o temperaturze -21 ° C.

Wagi wielogłowicowe Yamato serii SIGMA oraz sprzęt do dozowania, zastosowanie 6 składnikowej mieszanki.

Całe zarządzanie projektem, od planowania do uruchomienia, zostało wykonane przez jedną osobę.

ALPHA Advance, EPSILON lub OMEGA – Yamato oferuje szeroką gamę rozwiązań dla twoich zastosowań mieszania

Wielogłowicowe wagi serii ALPHA Advance stanowią innowację w dziedzinie mieszania i charakteryzują się korzystną ceną. Model ADW-A-316M jest w stanie przetwarzać kombinacje 4-mieszankowe różnych typów produktów suchych. Jednak wiele innych modeli serii ALPHA Advance może być również używanych w aplikacjach mieszanych.

Najnowszym osiągnięciem w dziedzinie wag wielogłowicowych są maszyny z serii EPSILON. Ta seria wag wielogłowicowych opiera się na znanej bestsellerowej serii SIGMA, wzbogaconej o wiele nowatorskich funkcji. Maszyny te są w stanie przetwarzać 4-mieszankowe kombinacje towarów w określonym środowisku produkcyjnym. Seria Yamato EPSILON należy do naszej klasy średniej.

Dzięki serii OMEGA firma Yamato oferuje również rozwiązania do ważenia i pakowania dla różnych produktów wymagających szczególnej obsługi. Możliwe są tutaj aplikacje mieszane z maksymalnie 8 różnymi komponentami, np. z wagą wielogłowicową OMEGA ADW-O-324M. Maszyny serii OMEGA reprezentują naszą linię premium.

Case study: Trail mix

Poniższy przykład przedstawia aplikację złożoną z 4 składników. Wymagany produkt to torebka 400 g orzechów i suszonych owoców. Oto kombinacja docelowa:

Grupa produktów Składnik Waga docelowa/ porcja Combination sequence Waga maksymalna Waga minimalna
A Migdały 50g 1 52g 48g
B Nerkowiec 75g 2 78g 72g
C Orzech włoski 125g 3 230g 120g
D Rodzynki 150g 4 160g 140g

Poniższa tabela przedstawia proces ważenia i ilustruje losowo wybrany przykład. Wyniki ważenia mogą być następujące:

Grupa Dobrana waga Odchył wagi
A 51g +1g
B 76g +1g
C 122g -3g
D 151g +1g
Total 400g 0g

Spełnienie docelowej wagi

W procesie ważenia głównym celem naważarki wielogłowicowej jest zapewnienie dokładnej masy docelowej całego opakowania. Aby to osiągnąć, porcje pojedynczych składników mogą się nieznacznie różnić od wagi docelowej. Innymi słowy, jeśli ilość produktu A odbiega od celu, to waga próbuje zrekompensować, dostosowując ilość produktu B. W przypadku, gdy całkowita ilość zarówno A, jak i B jest nadal niezrównoważona, waga bierze to pod uwagę, gdy dostosowuje ilość produktu C, który ma być dodany. Aby ukończyć opakowanie o wadze 400 g., Produkt D kompensuje wszystkie pozostałe odchylenia w tym cyklu ważenia.

Waga wielogłowicowa Yamato z powłoką antyadhezyjną, w tym. sprzęt do dozowania w 6-składnikowej aplikacji.

Ten przykład ilustruje proces ważenia i pakowania produktów o różnych cechach: a) rodzynki – lepkie, b) orzechy – walcowanie.

Podobnymi zastosowaniami

Podobnymi zastosowaniami mogą być: produkty mrożone (np. mieszanka owoców i warzyw), dania gotowe (np. Risotto z warzywami), słodycze (np. Galaretki lub fasola czekoladowa w różnych smakach), zboża (np. Mieszanka z suszonymi owocami), świeże produkty (np. surówka lub warzywa), przekąski (np. Mieszanka studencka), makaron (np. mieszanka barwna), ale także karma dla zwierząt domowych (np. mieszanki nasion).

Oczywiście, każdy z wyżej wymienionych produktów wymaga indywidualnego projektu wagi wielogłowicowej, w zależności od jego cech. Portfolio produktów Yamato oferuje najlepsze rozwiązanie dla twojego procesu pakowania.

Z przyjemnością pomożemy Państwu wybrać odpowiednią wagę, aby zoptymalizować proces ważenia i pakowania.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na ten temat.

Patrick Coursier

Manager Technical/Customer Service

In case of further questions, we will be happy to assist you.

Our consulting team comprises experienced technicians and competent members of our Spare Parts team, all readily available to advise you on the wide range of solutions for your mixing application.

Do not wait any longer!

 

 

“…These recommendations are based on 30 years of experience at Yamato Scale.”

Contact us for further information.

E-Mail: parts@yamatoscale.com
Hotline: +49 (0)2154 9159-0

Topics in this article

Mix, Mixing application, Mixed application, Nuts, Dried Fruits, Trail mix, Product blends, Blending applications, Mixed components, Blended components, Mixed products, Product blends, Multihead weighers, Multihead Scales, Automatic Multihead Equipment, Automatic Dataweigh, Computer Combination Weighers, Industrial Weighers, Dynamic Weighing Systems