Czy wiedzą Państwo, ile czasu zajmuje personelowi operacyjnemu, aby wykryć przyczynę wadliwego działania produkcji?

Odpowiedź na to pytanie jest łatwa… zbyt długo. Dlatego oferujemy odpowiednie narzędzie umożliwiające wykryć przyczynę zakłóceń w produkcji nawet na odległość.

Na przykład modułowa wieża sygnalizacyjna jest wydajnym i jednocześnie łatwym rozwiązaniem, które można zastosować przy niewielkim wysiłku i kosztach. Korzystając z tego narzędzia, personel operacyjny będzie w stanie zaoszczędzić czas w przypadku problemów produkcyjnych. Wieża sygnalizacyjna musi być umieszczona w odpowiednim miejscu, aby była widoczna z daleka. W zależności od otaczającego wyposażenia zalecamy zainstalować ją na wysokości około 2,5 m.

Modułowy system umożliwia zaprojektowanie wieży sygnałowej zgodnie z konkretnymi wymaganiami. Może składać się z dwóch lub więcej kolorów i może również zawierać sygnalizator dźwiękowy dla sygnałów akustycznych.

Modułowa Wieża Sygnałowa | Sygnalizacja świetlna pomaga personelowi operacyjnemu w wykrywaniu przyczyn zakłóceń produkcji z daleka.

Funkcja Wieży Sygnałowej

MHW_Ampel_23

Dzięki modułowej konstrukcji Signal Tower | Sygnalizacja świetlna może zostać ustalona zgodnie z indywidualnymi wymaganiami produkcyjnymi.

Wskazanie statusu za pomocą światła

Zakłócenia w produkcji rzadko są spowodowane przez wagę wielogłowicową. Takie zakłócenia można zazwyczaj szybko rozwiązać; trzeba je tylko szybko wykryć. Największą zaletą korzystania z wieży sygnałowej jest to, że od razu możesz zobaczyć przyczynę problemu.

Na przykład wieża sygnalizacji świetlnej może składać się z czterech kolorów: zielonego, czerwonego, pomarańczowego i niebieskiego. Kolor zielony oznacza, że wszystko idzie dobrze, a linia pakująca działa zgodnie z wymaganiami. Funkcjonalne zakłócenia wagi wielogłowicowej będą wskazywane czerwonym światłem. Nie tracąc czasu operator natychmiast rozpoznaje problem i skupia się bezpośrednio na wadze wielogłowicowej, jednocześnie sprawdzając wyświetlacz na jednostce sterującej. Pomarańczowe światło może być wykorzystywane do monitorowania działania sprzętu do karmienia i ilości produktu odprowadzanego na szczycie wagi wielogłowicowej.

I wreszcie, wadliwe działanie buchacza będzie sygnalizowane niebieskim światłem. Innymi słowy, wielogłowicowa waga pracuje jako “mózg” linii pakującej, komunikując się z personelem operacyjnym za pomocą sygnalizacji świetlnej. Można również sprawdzić wszystkie zakłócenia produkcji na wyświetlaczu jednostki sterującej wagi wielogłowicowej, przedstawionej jako polecenia tekstowe, np. “Poczekaj na zrzut” lub “Poczekaj na produkt”.

Alarm akustyczny

Warning light alarm for machine working

Wieża sygnału | Sygnalizacja świetlna powinna być umieszczona w odpowiednim miejscu, aby była widoczna z daleka.

Wieża sygnałowa może być również wyposażona w sygnalizator dźwiękowy. W przypadku zakłócenia produkcji sygnał świetlny może zostać wzmocniony dźwiękowym ostrzeżeniem, aby natychmiast zwrócić uwagę personelu obsługującego.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda minuta przestoju w produkcji prowadzi do straty. Dlatego zaleca się wyposażyć każdą wagę wielogłowicową w wieżę sygnalizacyjną. Modernizacja już zainstalowanych maszyn może być łatwo wykonana w dowolnym momencie bez zatrzymywania produkcji.

Patrick Coursier

Kierownik techniczny/Obsługa klienta

Chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Utworzyliśmy zespół doradczy złożony z doświadczonych techników i kompetentnych pracowników z działu części zamiennych, którzy w każdej chwili doradzą Państwu w sprawie wielu innych możliwości rozwiązań w zakresie ważenia.

Proszę nie czekać dłużej!

 

 

Te zalecenia opierają się na 30-letnim doświadczeniu w Yamato Scale.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalsze informacje.

E-Mail: parts@yamatoscale.com
Hotline: +49 (0)2154 9159-0

Tematy w tym artykule

modułowa wieża sygnalizacyjna, sygnalizacja świetlna, sterowanie maszynami, monitoring produkcji, monitoring z daleka, sygnał akustyczny, naważarki, naważarki wielogłowicowe, wagi kombinacyjne, automatyczny układ dozowania, naważarki kombinacyjne, wagi przemysłowe, wagi dynamiczne