Jak należy skonfigurować naważarkę wielogłowicową do ważenia i pakowania produktów kruchych? Tutaj znajdziesz odpowiedź!

4-Chips_01_02_MK

Yamato Scale oferuje najlepsze na świecie naważarki wielogłowicowe do ważenia i pakowania produktów kruchych, takich jak chipsy ziemniaczane, herbatniki, przekąski ryżowe i chipsy tortilla.

Różnorodność produktów konsumowanych na co dzień jest przeogromna. Klienci z zadowoleniem przyjmują tak duże urozmaicenie, ale jednocześnie stawiają wysokie wymagania w zakresie jakości. Tym samym producenci stają przed niebagatelnym wyzwaniem. Produkcja artykułów spożywczych to jedna rzecz – ich sprzedaż, to zupełnie inna kwestia. I tutaj na pierwszy plan wysuwa się przemysł opakowaniowy.

Dobrą wiadomością jest to, że pojawiły się doskonałe rozwiązania, które mogą przynieść korzyści wszystkim zaangażowanym. W naszej rubryczce Wskazówki w zakresie ważenia i pakowania produktów chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na szczegóły , które należy bezwzględnie przestrzegać podczas produkcji i pakowania kruchych artykułów spożywczych przeznaczonych dla handlu detalicznego.

Seria OMEGA: Te modele premium charakteryzują się zastosowaniem najnowocześniejszych technologii.

Wielogłowicowe naważarki z tej serii są doskonałym rozwiązaniem do ważenia produktów kruchych.

Yamato oferuje najlepsze na świecie rozwiązanie do ważenia i pakowania produktów kruchych

Niezwykle istotne jest, aby cały proces produkcyjny – począwszy od wytworzenia produktu aż do jego zapakowania – przebiegał bardzo ostrożnie. Najbardziej krytycznym momentem jest ważenie. W przypadku, gdy proces pakowania musi przebiegać szybko, niezbędna jest automatyczna naważarka wielogłowicowa. Decydujące znaczenie ma osprzęt naważarki. W tej dziedzinie Yamato Scale posiada doświadczenie gromadzone przez całe dziesięciolecia i z radością przekazuje je swoim klientom.  Oferujemy najlepsze na świecie rozwiązania w zakresie ważenia i pakowania kruchych produktów, w czterech różnych seriach.

Yamato oferuje najlepsze na świecie rozwiązania w zakresie ważenia i pakowania kruchych produktów, i to w czterech różnych seriach.

  • Seria OMEGA: Te modele premium charakteryzują się zastosowaniem najnowocześniejszych technologii.
  • Seria SIGMA: To klasyk wśród naważarek wielogłowicowych, sprawdzony na przestrzeni wielu lat, niezawodny.
  • Seria EPSILON: To nasze najnowsze rozwiązanie. Łączy ono w sobie najlepsze cechy wszystkich serii naważarek wielogłowicowych i oferuje doskonały stosunek ceny do jakości.
  • Seria ALPHA Advance: To bardzo naważarki wielogłowicowe na dobry początek.

Wybór modelu to oczywiście kwestia dostępnego budżetu. Nasz zespół doradczy zawsze znajduje optymalne rozwiązanie. Wszystkie cztery serie umożliwiają indywidualne podejście w zakresie produktów kruchych.

Produkty kruche muszą być traktowane delikatnie przez cały proces transportu, od produkcji do opakowania.

Naważarki opracowane specjalnie dla produktów kruchych

Ochrona produktów to bezwzględna dbałość o możliwie jak najmniejszą wysokość zrzutu. Także sam moment przejścia produktu z taśmy transportującej na talerz środkowy naważarki wielogłowicowej powinien być możliwie delikatny. Kąt nachylenia talerza środkowego oraz podajników jest zasadniczo mały. W zależności od produktu nie powinien on przekraczać 40°. Kolejne możliwości w zakresie ochrony produktów daje kształt i wielkość podajników. Jako powierzchnię posiadającą kontakt z produktami polecamy specjalny materiał Dimple opracowany przez Yamato, który spowalnia prędkość i w ten sposób chroni produkty. Staczanie się oraz niekontrolowane zsuwanie się produktów może uszkodzić krawędzie, np. ciasteczek lub powodować wgniecenia na artykułach z polewą czekoladową, jak np. suszonych owocach, czy też żelkach na skutek ocierania się produktów o siebie. A to oznacza niestety znaczne straty jakościowe!

Ochrona produktów to także odpowiednie działania w zakresie zasobników i pojemników ważących. Tutaj można skorzystać z całego szeregu trików. Decydujące znaczenie mają wielkość, kształt oraz powierzchnie pojemników. Naniesienie odpowiednich powłok oraz zastosowanie różnych materiałów pozwala zapobiec łamaniu się produktów. Ostatni newralgiczny moment to droga produktu poprzez zsyp do woreczka opakowaniowego. Niestety grawitacja ziemska jest prawem natury i – w normalnych warunkach – nie do przechytrzenia. Przyspieszenie produkcji to ryzyko większej liczby przypadków łamania się produktów. Ale i tutaj Yamato służy pomocą. Odpowiedzią na pytanie, jak naważarka wielogłowicowa może pracować szybko bez uszkadzania produktów jest odpowiedni kształt zsypów, a przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie sterowania procesem zrzutu produktów.

Yamato Scale oferuje szeroką gamę naważarek wielogłowicowych do ważenia i pakowania produktów kruchych.

Produkty pokryte czekoladą mogą zostać uszkodzone, jeśli nie będą odpowiednio traktowane w procesie produkcyjnym.

Ściśle współpracujemy z Państwem, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla procesu pakowania

Oczywiście wszystkie te opcje stanowią doskonałe rozwiązanie w zakresie naważania!

Pytanie tylko:

  • Co jest rzeczywiście potrzebne?
  • I przede wszystkim: Ile środków przeznaczonych jest na inwestycję?

Uczciwe rozwiązanie to możliwie jak najmniejszy nakład i możliwie jak największa wydajność.

Dlatego też gorąco polecamy przeprowadzenie testu na produktach oryginalnych. Serdecznie zapraszamy do naszego laboratorium demonstracyjnego, gdzie będziemy mogli przeprowadzić próbę na żywo. Dobór i projekt odpowiedniej naważarki wymaga ścisłej współpracy i dużej dozy wzajemnego zaufania.

Gwarantujemy, że efekt będzie więcej niż zadawalający!

Webside_2wt

Walter ten Bruggencate

Kierownik Sprzedaży w Europie

“Mamy nadzieję, że tym samym odpowiedzieliśmy na Państwa pytania.”

 

Te zalecenia opierają się na 20-letnim doświadczeniu w Yamato Scale.

Skontaktuj się z nami, aby uzyskać dalsze informacje.

E-Mail: sales@yamatoscale.com
Hotline: +49 (0)2154 9159-0

Tematy w tym artykule

Słowa kluczowe: paluszki słone, precle, słone ciasteczka, krakersy, chrupki orzechowe, przekąski, snacki azjatyckie, wafle ryżowe, herbatniki, ciastka, ciasteczka, rurki czekoladowe, herbatniki z polewą czekoladową, mieszanki ciasteczek, makaroniki, Naważarki, Naważarki wielogłowicowe, Wagi kombinacyjne, Automatyczny układ dozowania, Wagi automatyczne, System podawania, Naważarki kombinacyjne, Wagi przemysłowe, Kompleksowe rozwiązania linii pakujących, Zintegrowane linie pakujące